Urodziny obchodzi 2 wzorkowiczki!
38234 wzorkowiczek dodało 19314 zdjęć do galerii!

By stopa lekką była

Dodano: 2010-05-29 03:00:10, Odsłon: 1443 , Brak oceny

Podeszwa stóp jest pokryta skórą, znacznie różniącą się od tej, która pokrywa nasze ciało.
Przede wszystkim jest ona kilkakrotnie grubsza i musi codziennie znieść ogromny nacisk ciała, o którego sile często nie zdajemy sobie sprawy. W miejscu drażnienia i uścisku następuje polepszenie ukrwienia, co automatycznie pobudza procesy życiowe, w tym wzrost liczby komórek. Nowe warstwy naskórka powstają naprawdę bardzo szybko, łuszczą się, rogowacieją, zaczynają grubieć, co gorsza, rozwarstwiają się, pękają, tworzą rozpadliny.
Szorstka, sucha skóra na pewno nieestetycznie wygląda, ale nie powoduje bólu, aczkolwiek intensywniejszy nacisk i tarcie może prowadzić do powstania modzeli, które są już dużo trudniejsze do usunięcia.

Modzele często pojawiają się na podeszwie stopy na skutek płaskostopia poprzecznego, również występują pod palcami i na ich grzbietach.  Wyglądają jak odgraniczone zgrubienie, często okrągłe lub owalne o kremowo- żółtym kolorze. Mogą dać poczucie palenia, rzadziej uczucie bólu.
Odciski powodują ból i dyskomfort, pojawiają się głownie na wypukłościach kostnych, oraz na zewnętrznych partiach palców 4 i 5. Chociaż nie tylko, często je odnajdujemy na innych strefach podeszwy stopy. Odcisk ma rdzeń, występujący zazwyczaj w postaci ciemnego czopa. Źle usunięte jądro, pod wpływem ucisku, na pewno spowoduje ponowne odrośnięcie zmiany. Dlatego przy leczeniu tak istotne jest usunięcie rdzenia do końca, często do pojawienia się krwi. Ze względu na przyczynę powstania i wygląd, odciski rozróżniamy jako twarde, miękkie, punktowe, naczyniowe i włókniste.

Bolesnym problemem mogą okazać się również pękające pięty. Występuje przy bardzo suchej skórze, w przebiegu cukrzycy oraz towarzyszą nadwadze. Osoba usuwająca pęknięcia musi pracować w kierunku równoległym do pęknięć delikatną tarką, albo delikatnym frezem. Zabieg najlepiej rozłożyć na kilka następujących po sobie wizyt w krótkim czasie. Pacjent powinien zrzucić zbędne kilogramy i stosować odpowiednio tłuste kremy.

Podejmując się leczenia problemu hiperkeratozy, należy przede wszystkim wyeliminować przyczynę.
Jeżeli złe obuwie powoduje powstawanie zmian, należy dobrać wygodne buty o  dość miękkiej podeszwie. Przy pojawieniu się tendencji do odcisków i modzeli, używajmy specjalnych wkładek, ortez i separatorów. Istotna jest bardzo profilaktyka. Co miesięczne wizyty u pedicurzystki oraz pielęgnacja domowa, powinny pomóc wyzbyć się  problemu.

Swoich klientów zachęcamy do stosowania odpowiednio dobranych, profesjonalnych preparatów na bazie mocznika, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i innych substancji nawilżających. Podczas zabiegów stosujemy produkty zmiękczające i pielęgnujące, które pozwolą zadbać odpowiednio o nasze stopy. Warto już teraz zacząć przygotowywać stopy na zbliżający się wielkimi krokami sezon wiosenno- letni.

Zapraszam do skorzystania z usług profesjonalnego pedicure.

(K. Sałek)

Dołączyła: 2008-03-05 09:29:33

Kursy kosmetyczne

O czym mówią paznokcie?

Na paznokciach jest wypisany stan naszego zdrowia. Jeśli czegoś brakuje w organiźmie, natychmiast...

Siateczka na paznokciu

Efekt odciskanej siateczki to znany i coraz częściej stosowany trick w zdobieniu paznokci. Można ...

Japoński manicure krok po kroku

Zadbane paznokcie to nie takie, których niedoskonałości ukrywamy pod warstwą o...

Budowa paznokcia

 Paznokcie są przydatkiem skóry,podobnie jak włosy,gruczoły łojowe i potowe.  P...

nie mam tytułu

a witam dzis pierwszy raz cos wpisuje. w sumie nie wiem co . stworze swoj pamietnuk czy cos w ty rod...

Rady dla obgryzających paznokcie

emot Dziewczynki,,, obgryzanie paznokci powoduje deformację płytki ora...

TO znwu ja !!

kupilam wszystko do kwiatkow akrylowych tylko jak to sie robi moczy sie pendzelenk w tym plynie a p...

Co znajdziemy w składzie lakieru do pazn

    Mam nadzieję, że większość z Nas, kobiet kupu...

Sylwester nad morzem ;)

Łeba Party Camp 2013/2014!Sczegółowe info na stronie: www.lebapartycamp.plCena już od...

Decoupage - serwetkowe paznokcie - jak z

Wiele osób, które nie interesują się tematyk artystycznego ozdobienia paznokci nie wie, iż mnogoś...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage