Urodziny obchodzi 1 wzorkowiczka!
41257 wzorkowiczek dodało 19331 zdjęć do galerii!

By stopa lekką była

Dodano: 2010-05-29 03:00:10, Odsłon: 1465 , Brak oceny

Podeszwa stóp jest pokryta skórą, znacznie różniącą się od tej, która pokrywa nasze ciało.
Przede wszystkim jest ona kilkakrotnie grubsza i musi codziennie znieść ogromny nacisk ciała, o którego sile często nie zdajemy sobie sprawy. W miejscu drażnienia i uścisku następuje polepszenie ukrwienia, co automatycznie pobudza procesy życiowe, w tym wzrost liczby komórek. Nowe warstwy naskórka powstają naprawdę bardzo szybko, łuszczą się, rogowacieją, zaczynają grubieć, co gorsza, rozwarstwiają się, pękają, tworzą rozpadliny.
Szorstka, sucha skóra na pewno nieestetycznie wygląda, ale nie powoduje bólu, aczkolwiek intensywniejszy nacisk i tarcie może prowadzić do powstania modzeli, które są już dużo trudniejsze do usunięcia.

Modzele często pojawiają się na podeszwie stopy na skutek płaskostopia poprzecznego, również występują pod palcami i na ich grzbietach.  Wyglądają jak odgraniczone zgrubienie, często okrągłe lub owalne o kremowo- żółtym kolorze. Mogą dać poczucie palenia, rzadziej uczucie bólu.
Odciski powodują ból i dyskomfort, pojawiają się głownie na wypukłościach kostnych, oraz na zewnętrznych partiach palców 4 i 5. Chociaż nie tylko, często je odnajdujemy na innych strefach podeszwy stopy. Odcisk ma rdzeń, występujący zazwyczaj w postaci ciemnego czopa. Źle usunięte jądro, pod wpływem ucisku, na pewno spowoduje ponowne odrośnięcie zmiany. Dlatego przy leczeniu tak istotne jest usunięcie rdzenia do końca, często do pojawienia się krwi. Ze względu na przyczynę powstania i wygląd, odciski rozróżniamy jako twarde, miękkie, punktowe, naczyniowe i włókniste.

Bolesnym problemem mogą okazać się również pękające pięty. Występuje przy bardzo suchej skórze, w przebiegu cukrzycy oraz towarzyszą nadwadze. Osoba usuwająca pęknięcia musi pracować w kierunku równoległym do pęknięć delikatną tarką, albo delikatnym frezem. Zabieg najlepiej rozłożyć na kilka następujących po sobie wizyt w krótkim czasie. Pacjent powinien zrzucić zbędne kilogramy i stosować odpowiednio tłuste kremy.

Podejmując się leczenia problemu hiperkeratozy, należy przede wszystkim wyeliminować przyczynę.
Jeżeli złe obuwie powoduje powstawanie zmian, należy dobrać wygodne buty o  dość miękkiej podeszwie. Przy pojawieniu się tendencji do odcisków i modzeli, używajmy specjalnych wkładek, ortez i separatorów. Istotna jest bardzo profilaktyka. Co miesięczne wizyty u pedicurzystki oraz pielęgnacja domowa, powinny pomóc wyzbyć się  problemu.

Swoich klientów zachęcamy do stosowania odpowiednio dobranych, profesjonalnych preparatów na bazie mocznika, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i innych substancji nawilżających. Podczas zabiegów stosujemy produkty zmiękczające i pielęgnujące, które pozwolą zadbać odpowiednio o nasze stopy. Warto już teraz zacząć przygotowywać stopy na zbliżający się wielkimi krokami sezon wiosenno- letni.

Zapraszam do skorzystania z usług profesjonalnego pedicure.

(K. Sałek)

Dołączyła: 2008-03-05 09:29:33

Stylistki Paznokci

cos o mnie

witam mam na imie Pulina i mieszkam w Wieliczce. mam 23 lata i od 3 lat moim hobby jak i praca sa pa...

CYRKONIE W ZDOBIENIU PAZNOKCI

Prawdopodobnie najbardziej efektowną ozdobą na płytce paznokcia są cyrkonie - mo...

ewe

emot...

System LED w stylizacji paznokci

Nowe technologie szybko znajdują zastosowanie w nowoczesnej kosmetyce. Energooszczędne i ...

Paznokcie szpice - jak je zrobić.

Ozdobą dłoni są paznokcie pod warunkiem, że mają zdrowy i ładny wygląd. Czasami, mimo naszych sta...

Jak prawidlowo uzupełnić paznokcie żelow

Paznokcie rosną średnio 7-8 mm w ciągu jednego miesiąca. Dobry żel nałożony na zdrową i mocną pły...

Żyj w stylu SPA

Mija kolejny dzień pracy, jeszcze tylko tramwaj, po drodze zakupy i jestem w domu. Po raz kolejny...

Paznokcie russian style - maksymalne zdo

Są to, bardzo bogato zdobione paznokcie. Nazwa trendu pochodzi z Rosji, gdyż zapoczątkowały ją ta...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage